Znajdujesz się na:       Strona Główna / Produkcje / Produkcje filmowe - SIX DEGREES
SIX DEGREES

Projekt SIX DEGREES został zainspirowany teorią Stanleya Milgrama, która zakłada, iż do każdej osoby na świecie można dotrzeć poprzez maksymalnie sześć relacji interpersonalnych. Ekipa wyłoni w drodze losowania PIERWSZEGO i OSTATNIEGO (siódmego) bohatera filmu, po czym uda się w podróż, aby znaleźć sieć połączeń między nimi. Nie ma żadnych ograniczeń. Nie ma miejsc niemożliwych do osiągnięcia. Wszystko po to aby przedstawić świat w całej jego różnorodności, gdzie każdy bohater ma czas aby opowiedzieć swoją własną historię. Będzie to filmowa podróż przez różnorodne kraje, idee, poglądy, obyczaje i osobowości. Czy rzeczywiście są one tak różne?

 

 

Scenariusz i reżyseria: Bartosz Dombrowski Producent: East Pictures – Tomasz Tokarski
Operator obrazu: Wojtek Zieliński Producent: Otter Films – Anna Wydra
Dźwięk: Błażej Kafarski Promocja i dystrybucja: Otter Films – Anna Wydra, Agata Słowińska
Kierownik produkcji:
Kaja Domeracka Partner: NOKIA
Montaż:
Iza Pająk Wsparcie: Café Ole, Oddweird Design Studio, EBH

 

 


oficjalna strona filmu: 
www.sixdegreesdoc.com
profil na Facebook:
 www.facebook.com/sixdegreesdoc
 
Podczas pierwszego dnia zdjęciowego (4 czerwca 2011) miały miejsce dwa losowania. Najpierw spośród dwunastu osób wytypowanych wcześniej przez ekipę został wyłoniony pierwszy bohater filmu. Natomiast ostatnia osoba w łańcuchu została znaleziona na podstawie współrzędnych geograficznych. Przypadkowo spotkani ludzie na ulicach Warszawy losowali cyfry, które złożyły się na południk i równoleżnik, na przecięciu których znajduje się miejsce zamieszkania ostatniego bohatera filmu. W najbliższych dniach po losowaniu w to miejsce udał się operator z kamerą. Pierwsza spotkana przez niego osoba została bohaterem, do którego będziemy starali się dotrzeć. Od tej pory wiemy jak wygląda, gdzie mieszka i jak się nazywa.
 
I właśnie w tym momencie rozpocznie się filmowa przygoda. Ekipa filmowa w składzie: Bartosz Dombrowski (reżyser), Wojtek Zieliński (operator obrazu), Błażej Kafarski (operator dźwięku) i Kaja Domeracka (kierownik produkcji) wyrusza w podróż, aby odnaleźć łańcuch znajomości między dwójką zupełnie obcych sobie ludzi. Będą podróżowali przez około 3 miesiące, żeby zaobserwować jak silne są relacje między ludźmi i czy nasze wyobrażenia o życiu innych pokrywają się z rzeczywistością.
 
Film ten poza walorami przygodowymi będzie miał również dużo głębszy wymiar. Przede wszystkim chcemy pochylić się na człowiekiem, pokazać jak blisko/daleko od siebie żyjemy. Twórców filmu nurtują pytania: czy w dobie Internetu i haseł, iż świat jest globalną wioską ludzie stają się sobie bliżsi? Czy może jesteśmy tak zaabsorbowani swoimi sprawami, pracą, problemami, że nie dostrzegamy ludzi wokół siebie? Czy dbamy o zawierane znajomości? Czy będąc ciągle w biegu mamy chwilę, aby zastanowić się co się dzieje z ludźmi, którzy kiedyś byli dla nas bliscy?
 
 

 

 
dodano 2011-08-29
powrót
Produkcje Filmowe
SIX DEGREES
SIX DEGREES
SIX DEGREES
SIX DEGREES
4:13 DO KATOWIC
4:13 DO KATOWIC
4:13 DO KATOWIC
4:13 DO KATOWIC
SPARROW
SPARROW
SPARROW
SPARROW